Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencija „Mokslas - Lietuvos ateitis“. Ekonomika ir vadyba, 24th Conference for Lithuanian Junior Researchers „Science – Future of Lithuania“

Font Size: 
FINANSINIŲ TECHNOLOGIJŲ ĮTAKOS ELEKTRONINĖS PINIGŲ ĮSTAIGOS GRYNAJAM PELNUI NEAPIBRĖŽTUMO SĄLYGOMIS TYRIMA
Augustas Liachovičius, Indrė Lapinskaitė

Last modified: 2021-12-27

Abstract


Daugelis su tokia neapibrėžtumo sąlyga kaip karantinu susidūrė pirmą kartą ir nebuvo pasiruošę tokiems valdžios sprendimams ir tam tikrų veiklų apribojimams. Dalis verslų neteko galimybės veiklą vykdyti gyvai, todėl, jei tai buvo įmanoma, perėjo į el. prekybą bei pradėjo daugiau naudotis finansinių technologijų paslaugomis. Būtent elektroninė prekyba šiuo sudėtingu laikotarpiu tapo išsigelbėjimu daugeliui, tačiau su išaugusios paklausos sunkumais susidūrė elektroninės pinigų įstaigos ir kitos finansinės institucijos, teikiančios įmokų surinkimo internetu paslaugą. Pagrindinis šio tyrimo tikslas yra įvertinti finansinių technologijų įtaką elektroninės pinigų įstaigos grynajam pelnui neapibrėžtumo sąlygomis, remiantis UAB Paysera LT duomenimis. Tyrimo metu keliamas ginamasis teiginys, kad auganti finansinių paslaugų apimtis daro įtaką elektroninės pinigų įstaigos grynojo pelno rezultatams. Tam, kad būtų pasiektas tyrimo tikslas, buvo atlikta aprašomoji statistika, analizuotas procentinis pokytis, o tiriant įtaką pasitelkta koreliacinė ir regresinė analizė. Atlikus tyrimą galima teigti, kad ginamasis teiginys nepasitvirtino.

Reikšminiai žodžiai: finansinės technologijos, elektroninė pinigų įstaiga, mokėjimo inicijavimo paslauga, neapibrėžtumas, grynasis pelnas, Covid-19 pandemija.


Full Text: PDF